عکسام

فرصتی برای نمایش عکسهای من

خدا بیامرزدش ...  میگن سرزمین قشنگی داشتیم ... فرهنگ قشنگی داشتیم  ... نمی دونین چقدر این فرهنگ بزرگ و با شکوه بوده اون قدیم مدیما... حالا که اینقدر این فرهنگ با شکوه سابق طفلکی کتک خورده و لگد مال و بی حیثیت و بی آبرو شده که نگو و نپرس  ... نامردا پولش را هم ندادند بعد از اینهمه تجاوز به این فرهنگ بزرگ و با عظمت سابق . به نظر خیلی خوب و بی نقص کار شد قطعا" تحسین خواهند شد در آینده . این فرهنگ طفلی ما یکی از معدود جاهاش که هنوز سالم مونده و فعلا" کبود نشده شاید همین مراسم شب جمعه آخر سال و زیارت و فاتحه اهل قبور باشه.

اما اگه به مرده پرستی متهم نشم بدون شک یکی از بهترین مراسم جهت یاد آوری خاطرات گذشته و احترام به بزرگترها همین رفتن عصر پنجشنبه ها به مزار اموات است . " کل ماالدنیا فان" ...همه رفتنی هستیم و قطعا" روزی هم قبری ... سنگی  ... چیزی  ... برای ما به یادمان خواهند گذاشت و رویش چیز هایی خواهند نوشت ... البته شاید تا اون موقع این فرهنگ طفلکی را چنان سپوخته باشند که روی سنگ قبرمان به زبان فارعربی یا چه می دونم فانگلیشی یا یه جور دیگه یادمان بنویسند .

بله این مراسم که همیشه با ترافیک شلوغ و وحشتناک و خیابانهای مملو از ماشین و جمعیت پیاده همراه است حداقل حسنی که داره شاید این باشه که باورمون بشه همین فردا ... پس فردا ... یا یکی از همین روزا ما هم قطعا" مشمول دریافت ویزای خروج دائم می شویم ... پس چه بهتر که " حاسبو قبل ان تحاسبوا " کینم وکدورت ها را پاک کرده و دلها را صاف کنیم. حضور تو این فضا و شرکت در این مراسم حداقل حسنش اینه که یه کم آروممون می کنه ... خیلی ها را می بینیم که برای فاتحه خواندن سر مزار پدر یا مادرشون آمدن و می بینیم همین پدر و مادری که داریم چه حسن و نعمتیه ها ... یه کم به فکر فرو می ریم و شایدم یه تصمیمایی بگیریم که مثلا" فلان رفتارامون عوض بشه وخیلی انسان خوبی بشیم و از این حرفا ... راستی اگه رفتین حتما" یه سری هم به مزار شهدا بزنین ها انصافا" اونها خیلی به گردنمون حق دارن ها ... خیلی ... قبر شهدای گمنام که دیگه نیاز به سفارش نداره ... می دونم حتما" می روید...  .

خدا همهء اموات و اموات همه را بیامرزد...

برای پدر ها ... مادر ها ... خواهر ها ... برادر ها  .. آخ آخ بچه ها  ... ( خدا کنه هیچکی داغ اولاد نبینه واقعا" داغش سوزاننده است ... همه جای آدم را می سوزونه  ... بد جور  ) ... شهید ها  ... خدمت گذار ها ... معلم ها ... استاد ها  ... هنرمندا... ورزشکارا ... غریبای دور از وطن  ... همه  و همهء اونهایی که قبلا" بودن و الان نیستن ... دوست و آشنا  ... بخوانید فــــــــــــــــاتحه ....

 

                                

                                

                               

                     

در شرایطی که فضای غالب رسانه های کشور مملو از تبلیغات جهت حضور حماسی مردم برای شرکت در انتخابات است وصفحات تمام روزنامه های کثیف الانتشار (کثیر الانتشار) مملو از لبخند های محمور کننده نامزدهای انتخابات مجلس است  ... در این فضا فعلا" هیچ اشاره و جایگاهی برای حضور در این مراسم معنوی نشده است ... شایدم بشه ... هنوزکه نشده !!

                

                           

نکته قابل توجه کاندیداهای محترم ومحترمه ... سر قبرآ جای بسیار مناسبی جهت تبلیغ توانایی های آشکار و پنهان شما عزیزان می باشد حداقلش اینه که  اموات نسبت به توانایی های شما آگاه می شوند  ... راستی حواستون باشه اونا نمی تونن رای بدهند ها ... چرا ؟ ... باع (اصطلاح خس اراکی) ... چون دستشون از دنیا کوتاهه  مثل اینکه ... آی کیو ؟

                          

 

                          

هر کس در هر سن و شرایطی برای عزیز از دست رفته اش سبزه هفت سین می برد  ...  سنت خیلی زیباییه ... برای اموات هم عید عید دیگه ... هیچ فرقی نمی کنه ...

                        

                         

                         

 

 

بچه که بودم یادش به خیر یکی از تفریحاتم که لذت خاصی هم داشت مطالعه آرشیو قدیمی هفته نامه توفیق بود ( همان اکیپی که بعد ها هفته نامه طنز گل آقا را تشکیل دادند ... آقای کیومرث صابری فومنی و همکارانش ... که خداوند همگی را رحمت کند )... یکی ازتکه کلام های معروف این بود : شب جمعه دو چیز یادت نره  ( ... )  دوم مطالعه توفیق ... این که اولی چیه که همیشه سه تا نقطه است در عنفوان کودکی برایم سئوال بس بزرگ بود و البته مشکوک ...اکثر بزرگتر ها هم از پاسخ دادن به آن طفره می رفتند ... حالا تازه داره یه چیزایی حالیم می شه ...

                      

 

                      

 

           

 خدا اموات همه را بیامرزه ... بازم فاتحه قرائت کنین  ...بسم الله ... 

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و دوم اسفند ۱۳۸۶ساعت 14:39  توسط علی (شهرام) صاحب الزمانی   |